Tipy na výlety

Naučná stezka Královec

Naučná stezka Královec měří 7 km, má dvanáct zastavení, je vhodná pro rodiny s dětmi, turisty, cykloturisty. Na stezce narazíte i na známou královskou rozhlednu, postavenou ve výšce 655 m.n.m. a vysokou 19m, kde se vám otevře pohled nejen na Valašské Klobouky, ale také na Vizovické vrchy a Bílé Karpaty.

Valašské Klobouky


Město je součástí nejen Bílých Karpat, ale také střediskem jižního Valašska. V městské památkové zóně najdeme budovu staré radnice, památkově chráněné domy, barokní mariánský sloup a mnoho dalších památek architektury. Sportovci ocení letní koupaliště, sportovní areál, stáj Lipina k vyjížďkám na koních. Z pravidelných akcí nelze nezmínit Valašské kumštování v červenci, setkání muzikantů v srpnu, Valašský mikulášský jarmek a mnoho dalších kulturních akcí.

Brumov - Bylnice


V Brumově můžeme navštívit hrad z roku 1224, je otevřen pro veřejnost a často se zde konají zajímavé kulturní akce. V jeho blízkosti najdeme i muzeum. Vzácností je i gotický kostel a židovský hřbitov. Sportovní vyžití je tu bohaté -  venkovní koupaliště, krytý bazén, tenisové kurty, golfové hřiště, zimní stadion a mnoho dalších aktivit.

Betlém Horní Lideč


Horní Lideč musí vidět každý - především jeho celoročně přístupný vyřezávaný betlém. Cyklisté  se tu mohou napojit na Hornolidečskou magistrálu, která má sice vysokou náročnost, ale neobyčejné zážitky - Čertovy skály, Pulčínské skály, Vařákovy paseky, Lačnovské skály.